Loading…

Zvicerani e plagos të riun kosovar

  • 16/07/2017 | 09:29

Zvicerani e plagos të riun kosovar

Në Ebikon të Luzernit në Zvicër, një zviceran 34 vjeçar e ka plagosur me armë zjarri një djalë 21 vjeçar nga Kosova, duke e lënë të plagosur në oborrin e një shkolle.


Të shtënat janë dëgjuar në orën 21:45 minuta dhe menjëherë është thirrur policia. Në vendin e ngjarjes gjendeshin disa persona, në mesin e të cilëve edhe kosovari i plagosur, pëcjellë Gazeta Metro.

Policia e ka arretuar menjëherë zviceranin 34 vjeçar, ndërsa prokuroria nuk ka dhënë detaje të tjera për ngjarjen.

Ndërkohë deri tani policia zvicerane nuk e ka gjetur asnjë dëshmitar të rastit, andaj u ka bërë thirrje publike për ndihmë me informacione lidhur me ngjarjen.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë