Loading…

“Zvicerani me prejardhje kosovare” mbyt drejtorin e fabrikës në Zvicër

  • 25/04/2017 | 08:41

“Zvicerani me prejardhje kosovare” mbyt drejtorin e fabrikës në Zvicër

Një shtetas zviceran me origjinë shqiptare ka qëlluar për vdekje me disa goditje karateje pronarin e një fabrike zvicerane, baba i dy fëmijëve.


Mediat vendase e kanë identifikuar si Alexander M., 21 vjeç me prejardhje të huaj. Ai akuzohet për vrasjen e Fabrizio C., drejtorit 44-vjeçar të një fabrike orësh. Ndërkohë duke folur për shkaktarin e vdekjes së fabrikantit ai është një “zviceran me prejardhje kosovare”.

Po kështu shkruajnë edhe mediat në gjuhën italiane, në rajonin ku ka ndodhur vrasja, e cila ka shkaktuar tronditje në kantonin jugor të Zvicrës, në Tiçino.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë