Loading…

Zvicra detyron mbajtjen e maskave në hapësira publike të mbyllura

  • 18/10/2020 | 15:53

Zvicra detyron mbajtjen e maskave në hapësira publike të mbyllura

Vënia e një maske do të jetë e detyrueshme nga e hëna në vende të mbyllura publike, në të gjithë Zvicrën, njoftoi sot qeveria federale.


“Rritja e mprehtë e numrit të rasteve të infektimit ditët e fundit është shqetësuese”, deklaroi Këshilli Federal në një njoftim për shtyp.

Kjo masë është pjesë e shumë të tjerave, si një përpjekje për të frenuar kërcimin shqetësues të rritjes së rasteve COVID-19.

Përveç maskave, do të ndalohen tubimet spontane të më shumë se 15 personave në hapësirat publike dhe ngjarjet private nuk do të kenë më shumë se 15 persona, gjithashtu.

Qeveria, gjithashtu, rekomandoi punën në distancë.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë