Loading…

Zvicra me çmimin më të lirë të iPhone 14 në Evropë

  • 21/09/2022 | 17:12

Zvicra me çmimin më të lirë të iPhone 14 në Evropë

Faqja e konsumatorit Hellosafe tregon se, me 1049 franga, Zvicra ka çmimin më të ulët zyrtarisht në Evropë.


Është një dukuri shumë e rrallë që një produkt i konsumit në Zvicër të jetë më i lirë se kudo në Evropë.

Por ky është rasti me modelin më të ri të smartfonit që Apple e lansoi më 7 shtator, transmeton albinfo.ch.

Të dhënat e mbledhura nga faqja e konsumatorit Hellosafe tregojnë se me 1049 franga, Zvicra ka çmimin më të ulët zyrtarisht në Evropë.

Ndërsa ky çmim (relativisht) i ulët mund të jetë befasi për shumë njerëz të mësuar me koston e lartë të jetesës së vendit, fakti është se çmimet për pajisjet elektronike në Zvicër janë të vështira për t’u tejkaluar, të paktën në krahasim me vendet e tjera në Evropë.

Kjo është pjesërisht për shkak të normës më të ulët të tatimit mbi vlerën e shtuar (TVSH) në Zvicër, e cila aktualisht qëndron në 7.7 për qind

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë