Loading…

Zvicrës i largohet trajneri Petkovic, ai merr drejtimin e klubit të madh francez

  • 27/07/2021 | 23:11

Zvicrës i largohet trajneri Petkovic, ai merr drejtimin e klubit të madh francez

Sipas L’Equipe dhe Blick, Bordeaux kanë arritur një marrëveshje me Federatën Zvicerane që Vladimir Petkovic të marrë drejtimin e klubit francez.


Petkovic është liruar nga kontrata e tij nga Federata Zvicerane e Futbollit (ASF) dhe tani do të nënshkruajë kontratë për tre sezonet e ardhshme me Bordeaux.

Sipas mediave, Vladimir Petkovic kërkoi që Federata Zvicerane e Futbollit të lirojë atë nga kontrata e tij, e cila zgjati deri në fund të Kupës së Botës në Katar në 2022.

Më poshtë keni njoftimin.

 

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë