Loading…

Zyrarët e ministrisë ia hedhin një letër anonime protestuesve: Edhe ne jemi në zor sikur ju nga injoranca qeverisëse

  • 21/10/2019 | 12:55

Zyrarët e ministrisë ia hedhin një letër anonime protestuesve: Edhe ne jemi në zor sikur ju nga injoranca qeverisëse

Banorët e Busavatës së Kamenicës, kane protestuar sot ministrisë së Arsimit kundër reformës së iniciuar nga kryetari Qëndron Kastrati për mbylljen e disa shkollave në këtë komunë.

Por, këtu nuk doli asnjë nga përfaqësuesit e MASHT-it që t’i priste apo të diskutonte me ta.

E vetmja shenjë që këta banor morën nga Ministria ishte një letër e hedhur nga dritaret në të cilën shkruante se edhe zyrtarët e MASHT-it, janë në hall sikurse banoret nga injoranca qeverisëse.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë