Loading…
Zyrtare: AC Milan me pronar të ri
  • 12/07/2018 | 16:15

Zyrtare: AC Milan me pronar të ri

Pronarët e rinj të Milanit, fondi amerikan “Eliot” ka bërë ndryshimet e para te gjiganti italian.


Pjestarët kinez të bordit, janë zëvendësuar me persona të tjerë dhe është zgjedhur Presidenti i ri i klubit, shkruan indeksonline.

Paolo Scaroni do të jetë tashmë numri një i shtatë herë kampionëve të Evropës.

Scaroni më parë ka qenë president i një skuadre tjetër italiane.

Nga viti 1997-199 ai ka drejtuar Vicenza dhe ka pasur disa aksione të Milanit që i kishte blerë direkt nga Berlusconi.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë