Loading…

Zyrtare: Alisson shpallet portieri më i mirë i vitit

  • 02/12/2019 | 21:06

Zyrtare: Alisson shpallet portieri më i mirë i vitit

Portieri brazilian i Liverpoolit, Alisson Becker, e ka fituar çmimin ‘Yachine Trophy’, transmeton Gazeta Metro.


Çmimi ‘Yachine Trophy’ i ndahet portierit më të mirë të vitit dhe atë e ka fituar portieri i Liverpoolit dhe Kombëtares së Brazilit, Alisson Becker.

Becker gjatë vitit 2019 arriti që me Liverpoolin të shpallen kampion në Ligën e Kampionëve, teksa ai ishte njëri nga më meritoret.

Pas tij u renditen Marc-Andre ter Stegen i Barcelonës dhe Ederson i Manchester Cityt./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë