Loading…

Zyrtare: Anis Mehmeti bën hapin e madh, nënshkruan me Bristol Cityn

  • 31/01/2023 | 19:16

Zyrtare: Anis Mehmeti bën hapin e madh, nënshkruan me Bristol Cityn

Sulmuesin shqiptar Anis Mehmeti ka kaluar te Bristol City nga Wycombe Wanderers për një tarifë të pazbuluar.


Mehmeti bashkohet menjëherë nga klubin e ri, duke nënshkruar një kontratë tre vjeçare e gjysmë deri në qershor 2026.

Ai do të mbajë fanellën me numrin 11, ndërsa 22-vjeçari, sot stërviti sot me bashkëlojtarët e tij të rin.

Ai ka shënuar 19 gola dhe ka dhënë nëntë asistime në 97 ndeshje për Wycombe, përfshirë nëntë gola në 27 paraqitje në ligë këtë sezon.

Si adoleshent, ai kaloi në akademitë e Fulham dhe Tottenham Hotspur përpara se të bashkohej me Norwich City në korrik 2017.

Sulmuesi ka luajtur për Shqipërinë U-19 dhe U-21, ku me këta të fundit shënoi një penallti në fitoren 3-0 ndaj Andorrës në ndeshjen kualifikuese të Kampionatit Evropian U-21.

“Është një klub i madh dhe mezi pres të filloj.  Unë dua të fitoj dhe dua të promovohem”.

“Unë dua të imponoj mentalitetin tim dhe etikën time dhe të kem ndikim menjëherë. Unë jam një lojtar kreativ, më pëlqen t’i bëj gjërat të ndodhin, të shënoj gola dhe më e rëndësishmja dua të fitoj”, deklaroi shqiptari pasi u bë lojtar i Bristol City.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë