Loading…

Zyrtare: Arbnor Muja transferohet te Royal Antwerp

  • 05/08/2022 | 13:42

Zyrtare: Arbnor Muja transferohet te Royal Antwerp

Arbnor Muja është lojtari më i ri i klubit belg Royal Antwerp.


Muja ka nënshkruar kontratë tre vjeçare, me mundësi të vazhdimit edhe për një sezon.

Ai shkëlqeu në ndeshjet në Evropë gjatë vitit të kaluar dhe këtë vit, gjë që bëri që shumë skuadra të vihen pas tij, por qw Antwerp ishte ekipi që kishte interesim konkret për të.

Arbnor Muja është i kuq”, ka shkruar klubi belg në rrjetet sociale.

“Arbnor Muja është një sulmues/anësor i gjithanshëm. Kontrata është 3-vjeçare, me opsion për një sezon shtesë”, thuhet në njoftim.

Ai do ta mbajë numrin 11 në fanellë.

Muja sipas raportimeve është transferuar për rreth 400 mijë euro, ku edhe është bërë futbollisti më i shtrenjtë që është shitur nga kampionati kosovar.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë