Loading…

Zyrtare: Argjentina publikon listën për ‘Coppa America’, mungojnë dy yjet e skuadrës

  • 21/05/2019 | 19:46

Zyrtare: Argjentina publikon listën për ‘Coppa America’, mungojnë dy yjet e skuadrës

Trajneri i Kombëtares së Argjentinës, Lionel Scaloni, ka publikuar listën me futbollistët e ftuar për ndeshjet e Kupës së Amerikës – Coppa America, transmeton Gazeta Metro.


Kupa e Amerikës zhvillohet gjatë muajit qershor dhe Scaloni ka publikuar sot listën me 23 futbollistët e ftuar për këtë garë.

Sulmuesi i Chelseas, Gonzalo Higuain dhe sulmuesi i Interit, Mauro Icardi, nuk janë ftuar fare për këto ndeshje, teksa në listë nuk ka se si të mungojë Lionel Messi.

Vlen të përmendet se për yllin e Barcelonës ky mund të jetë edhe rasti i fundit që ai të fitojë një trofe me ekipin kombëtar./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë