Loading…

ZYRTARE: Arrihet marrëveshja për Draxler

  • 22/12/2016 | 18:27

ZYRTARE: Arrihet marrëveshja për Draxler

PSG ka arritur marrëveshje me Wolfsburg për të transferuar Julian Draxler në afatin kalimtar të janarit.

Gjermani është transferuar tek ekipi gjerman nga Schalke në verën e vitit 2015 duke nënshkruar kontratë 5 vjeçare, por tani mediat evropiane, janë të sigurt që Unai Emery ka arritur marrëveshje për transferimin e tij tek kampionët e Francës,me shumën prej 45 milionë euro.

Për Draxler, ishte i interesuar Arsenali, por siç duket, lojtari pëlqën të luaj në Ligue1.

PSG poashtu po shikon të nënshkruaj edhe me bashkëlojtarin e Draxler, Ricardo Rodrigeuz, i cili shihet si zëvendësuar i denjë i Maxëell./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë