Loading…

Zyrtare: Barcelona me zbritje pagash për lojtarët dhe gjithë të punësuarit

  • 26/03/2020 | 23:54

Zyrtare: Barcelona me zbritje pagash për lojtarët dhe gjithë të punësuarit

Barcelona edhe zyrtarisht ka marrë vendim që të zbres pagat e anëtarëve të saj.


Bordi i drjetorëve të Barcelonës kanë diskutuar masat që duhet marrë për të minimizuar dëmet ekonomike, në kohën kur të gjithë po përballen me koronavirusi.

Me anë të një komunikate përmes faqes zyrtare, Barcelona ka njoftuar se pagat e lojtarëve dhe të gjithë punëtorëve do të zbriten, transmeton lajmi.net.

Të gjitha këto masa janë marrë me synimin që skuadra t’i shpëtojë dëmëve ekonomike, në kohën kur gjithçka rreth sportit po suspendohet.

Mbetet të shihet se cilat do të jenë reagimet e lojtarëve, kur dihet se disa zëra kanë qenë kundër.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë