Loading…

Zyrtare: Bersant Celina kalon te Stoke City

  • 26/01/2023 | 22:11

Zyrtare: Bersant Celina kalon te Stoke City

Stoke City ka njoftuar afrimin e Bersant Celinës në huazim për gjashtë muaj nga skuadra franceze Dijon.


26-vjeçari kosovar bëhet nënshkrimi i dytë i klubit anglez në afatin kalimtar të janarit, ku Celina kthehet në futbollin anglez pas periudhave me Manchester Cityn, Swansean dhe Ipswichin më herët në karrierën e tij.

Celina e kishte kaluar gjysmën e parë të sezonit në huazim në Turqi me Kasımpasa, ku bëri 18 paraqitje në top ligë.

Trajneri Alex Neil dhe drejtori teknik Ricky Martin tha kishin fjalë të mëdha për Celinën.

Stoke City është në vendin e 18-të në Championship me 33 pikë.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë