Loading…

Zyrtare: Bersant Celina transferohet te klubi turk

  • 02/08/2022 | 21:12

Zyrtare: Bersant Celina transferohet te klubi turk

Bersant Celina karrierën do ta vazhdojë në Turqi, duke e kompletuar huazimin e tij nga Dijoni te Kasimpasa.


Lajmi është bërë i ditur këtë të martë nga klubi turk. Celina do të luajë si i huazuar te Kasimpasa për sezonin 2022/23, teksa në marrëveshje është përfshirë edhe opsioni i blerjes.

25-vjeçari në sezonin e fundit ishte i huazuar te skuadra angleze, Ipswich Town.

Ndryshe, Bersant Celina me Dijonin ka kontratë të vlefshme deri më 30 qershor 2024.

Vlen të theksohet se mesfushori prizrenas te Kasimpasa do të bashkohet me reprezentuesin tjetër kosovar, Florent Hadërgjonaj.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë