Loading…

Zyrtare: Buffon transferohet te Parma

  • 17/06/2021 | 13:01

Zyrtare: Buffon transferohet te Parma

Portieri Gianluigi Buffon, ka nënshkruar me skuadrën e Parmës.


Buffon ka arritur marrëveshje me skuadrën e Parmës, që garon në Serie B të Italisë.

43-vjeçari, ka nënshkruar kontratë dy-vjeçare, të vlefshme deri në Qershor të vitit 2023.

Lajmin për transferimin e Buffonit, e ka konfirmuar klubi i Parmës, përmes një postimi në llogarinë e tyre në Twitter.

Portieri, ishte pjesë e Parmës edhe gjatë viteve 1995-2001, pra do të jetë një rikthim i tij pas 20 vitesh.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë