Loading…

Zyrtare: Caktohet data kur fillon sezoni i ri në Superligë, Ligën e Parë dhe Ligën e Dytë

  • 13/06/2019 | 14:00

Zyrtare: Caktohet data kur fillon sezoni i ri në Superligë, Ligën e Parë dhe Ligën e Dytë

Federata e Futbollit e Kosovës (FFK) ka dhënë njoftimin për nisjen e sezonit të ri 2019/20 në Superligën e Kosovës në Futboll, transmeton Gazeta Metro.


Federata e Futbollit e Kosovës ka filluar përgatitjen e nevojshme për edicionin e ri të garave 2019/2020.

Sipas tyre tashmë është përpiluar edhe orari i garave për edicionin e ri.

Kësisoj, kampionati i ri në Superligën e Kosovës do të nis më 17 gusht.

Ndërkohë, klubet e Ligës së Parë garat do t’i nisin më 24 gusht, derisa ato të Ligës së Dytë më 1 shtator.

Ndryshe, Feronikeli ishte kampion dhe fitues i Kupës së sezonin e fundit 2018/19. /gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë