Loading…

Zyrtare: Dallku largohet nga FC Prishtina

  • 16/09/2020 | 12:18

Zyrtare: Dallku largohet nga FC Prishtina

FC Prishtina ka njoftuar se ka ndërprerë bashkëpunimin me trajnerin Armend Dallku.


Armend Dallku nuk është më trajner i FC Prishtinës, transmeton lajmi.net.

Klubi nga kryeqyteti ka njoftuar për ndërprerjen e bashkëpunimit me ish futbollistin e Kombëtares shqiptare.

Njoftimi i plotë:

Prishtina ka ndërprerë bashkëpunimin me Dallkun

Klubi i dëshiron sukses në vazhdim të karrierës

Prishtina ka shkëputur bashkëpunimin me marrëveshje reciproke me kryetrajnerin Armend Dallku.

Dallku, si trajner i Prishtinës, skuadrën e ka udhëhequr në 35 ndeshje zyrtare (72% të suksesit, 23 fitore, 7 barazime dhe 5 humbje me goldallim 73:25) dhe është trajneri më i ri i klubit me trofeun e fituar të Kupës së Kosovës. Ish-kapiteni i skuadrës ka regjistruar si futbollistë i Prishtinës 151 ndeshje zyrtare.

Dallku do të mbetët ndër trajnerët më me autoritet i skuadrës.

FC Prishtina i uron sukses në vazhdim të karrierës.

Prishtina ka ndërprerë bashkëpunimin me DallkunKlubi i dëshiron sukses në vazhdim të karrierësPrishtina ka shkëputur…

Posted by FC Prishtina on Wednesday, 16 September 2020

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë