Loading…

Zyrtare: Dy basketbollistët e njohur vazhdojnë kontratat me Feronikelin

  • 16/06/2019 | 21:40

Zyrtare: Dy basketbollistët e njohur vazhdojnë kontratat me Feronikelin

Skuadra e basketbollit nga Drenasi, KB Feronikeli, ka filluar me zgjatjen e kontratave për disa nga lojtarët kryesor nga sezoni i fundit, shkruan Gazeta Metro.


Feronikeli bëri një arritje fantastike duke siguruar inkuadrimin në Superligën e Kosovës, vetëm një vit pasi u formuan si klub. ‘Nikli’ u shpallen kampion në Ligën e Parë në sezonin e tyre debutues.

Sot, klubi i Feronikelit ka njoftuar se kanë arritur marrëveshje me dy basketbollistët, Arti Hajdari dhe Muhamedali Janjeva.

Të dy basketbollistët gjithashtu janë pjesë edhe e Përfaqësueses së Kosovës në basketboll./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë