Loading…

Zyrtare: Erjon Kastrati transferohet tek Trepça

  • 23/06/2022 | 20:38

Zyrtare: Erjon Kastrati transferohet tek Trepça

Një ndër basketbollistët më të mirë në Kosovë, Erjon Kastrati, është lojtari më i ri i Trepçës. Këtë e ka bërë të ditur vetë klubi në një postim në Facebook, transmeton Gazeta Metro.


Përmes një postimi në Facebook pak çaste më parë skuadra e Trepçës ka njoftuar se ka arritur marrëveshje tre vjeçare me Erjon Kastratin.

”Mirësevjen në qytetin e Basketbollit Erjon. Erjon Kastrati i bashkohet projektit tonë, për 3 vitet e ardhshme!,” thuhet në postimin e tyre.

Ky zyrtarizim nga finalistët e edicionit të kaluar në Superligën e Kosovës vjen vetëm pas pak kohe, ku ishte Golden Eagle Ylli që njoftoi për largimin e basketbollistit.

Ai kishte qenë një ndër më meritorët që suharekasit ishin shpallur dy herë radhazi kampion të elitës së basketbollit kosovar. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë