Loading…

Zyrtare: Gatusso largohet nga Fiorentina

  • 17/06/2021 | 13:02

Zyrtare: Gatusso largohet nga Fiorentina

Trajneri Gennaro Gatusso është larguar nga Fiorentina.


Gatusso nënshkroi para 22 ditësh kontratën me skuadrën e Fiorentinës.

Vetëm pas tri jave, palët kanë vendosur të ndërprejnë bashkëpunimin, dhe njëra ndër arsyet kryesore thuhet të jetë mos-pajtueshmëra e Gatussos me drejtuesit e klubit.

43- vjeçari, kishte ide të tjera në transferime dhe çështjet tjera, në krahasim me klubin e Fiorentinës.

Lajmin për ndërprerjen e marrëveshjes, e ka konfirmuar vetë klubi:

“ACF Fiorentina dhe Traineri Rino Gattuso, me marrëveshje të përbashkët, kanë vendosur të ndërprejnë marrëveshjen dhe të mos fillojnë së bashku sezonin e ardhshëm sportiv”

“Klubi menjëherë ka filluar të punojë në gjetjen e një trajneri, që do të udhëzonte ekipin e Violas drejt rezultateve që i meritojnë fansat tonë”.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë