Loading…

Zyrtare: Gëzim Morina vazhdon kontratën me KB Yllin

  • 21/07/2021 | 19:03

Zyrtare: Gëzim Morina vazhdon kontratën me KB Yllin

Basketbollisti i Yllit, Gëzim Morina ka vazhduar kontratën.


KB Golden Eagle Ylli ka bërë të ditur që ka arritur marrëveshje me basketbollistin, Gëzim Morina për vazhdimin e kontratës.

Morina ka vazhduar kontratën me kampionin e Kosovës edhe për një vit, gjë që do ta mbajë atë në Suharekë të paktën deri në fund të sezonit 2021/22.

28 vjeçari ishte pjesë e skuadrës sllovene, Helios Suns nga e cila u largua gjatë afatit të janarit, ai kishte një mesatare prej 4.8 pikësh, 3.1 kërcimesh dhe 0/7 asitime gjatë kohës sa ishte pjesë e skaudrës sllovene.

Lajmin për vazhdimin e kontratës së Morinës e ka bërë zyrtar KB Ylli përmes llogarisë në Facebook.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë