Loading…

Zyrtare: Gjilani transferon sulmuesin e Kombëtares së Kosovës

  • 23/06/2022 | 21:53

Zyrtare: Gjilani transferon sulmuesin e Kombëtares së Kosovës

Skuadra e Gjilanit ka zyrtarizuar transferimin e saj të dytë në këtë afat kalimtar të verës, i cili është sulmuesi i Kombëtares U-21 të Kosovës, Baton Zabërgja, transmeton Gazeta Metro.


Përmes një postimi në Facebook klubi i Gjilanit ka bërë të ditur se ka arritur marrëveshje dy vjeçare me mundësi vazhdimi me Baton Zabërgjën.

Ai së fundmi kishte qenë pjesë e Drenicës, ku i kishte ndihmuar mjaft shumë klubit të siguroi mbijetesën në Superligë, ndërsa është edhe pjesë e Kombëtares U-21 të Kosovës.

Zabërgja është përforcimi i dytë i Gjilanit, pasi pak ditë më parë ‘Skifterat’ zyrtarizuan transferimin e Besart Krivanjeva. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë