Loading…

Zyrtare: KF Ferizaj çertifikohet nga MTI, kthehet në shoqëri aksionare

  • 13/08/2019 | 16:02

Zyrtare: KF Ferizaj çertifikohet nga MTI, kthehet në shoqëri aksionare

Tashmë edhe zyrtarisht klubi futbollistik ‘Ferizaj’ figuron si shoqëri aksionare edhe në Ministrinë e Tregtisë dhe Industrisë, transmeton Gazeta Metro.


Përmes një postimi në faqen e tyre zyrtare, klubi i Ferizajt ka njoftuar se kanë marrë çertifikatën e biznesit nga MTI.

Kujtojmë që klubi i Ferizajt është privatizuar nga ish futbollisti i njohur i Premier Ligës, Brian Dean, së bashku me kompaninë “HIB Group” dhe disa investitorë tjerë vendor.

Brean Dean ka marrë 51% të aksioneve, kurse 49% të aksioneve janë për donatorët e qytetit. /gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë