Loading…

Zyrtare: KFF Mitrovica përforcohet me dy futbolliste nga Afrika e Jugut

  • 02/08/2020 | 14:48

Zyrtare: KFF Mitrovica përforcohet me dy futbolliste nga Afrika e Jugut

KFF Mitrovica para pak minutash ka prezantuar dy përforcimet e para për afatin kalimtar të verës, transmeton Gazeta Metro.


Përmes një postimi në faqen zyrtare të klubit, kampionia e Kosovës ka bërë të ditur se ka transferuar dy futbolliste nga Afrika e Jugut.

“Sot me datë 02.08.2020 në ambientet e klubit KFF Mitrovica kanë arritur dy përforcimet e para për afatin kalimtar veror 2020.

Zanele Portia Nhlapho (Mbrojtëse) dhe Andisiwe Mgcoyi (Sulmuese) të dyja vinë nga Afrika e Jugut,ku sezonin e kaluar ishin pjesë e KF Apollonia – Fier.

Ditëve të rradhës,do të vijnë edhe përforcimet të tjera të cilat do të kompletojnë ekipën në qëllim të arritjes së objektivave në Champions League edhe në kampionatin e ri 2020/21” – thuhet në njoftimin e KFF Mitrovicës. /gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë