Loading…

Zyrtare: Llapi transferon ish-sulmuesin e rivalit të saj në Conference League

  • 25/06/2022 | 22:05

Zyrtare: Llapi transferon ish-sulmuesin e rivalit të saj në Conference League

Skuadra e Llapit ka bërë të ditur se ka arritur marrëveshje me sulmuesin qendror, Igor Vukcevic, i cili gjatë karrierës së tij ka qenë pjesë edhe e skuadrës kundërshtare të tyre në Conference League, Buducnos Podgorica, transmeton Gazeta Metro.


Në një postim në Facebook klubi i Llapit ka njoftuar se ka transferuar sulmuesin 22-vjeçar, Igor Vukcevic.

Ai së fundmi ishte pjesë e skuadrës Kom Podgorica, skuadrës e cila bën pjesë në Ligën e Dytë të Malit të Zi. Vukvevic ishte edhe golashënuesi më i mirë i skuadrës, ku në sezonin e kaluar kishte shënuar 17 gola në 34 ndeshje.

Në postimin e llapjanëve në fund thuhet se ai është bashkuar me ekipin në përgatitje në Ohër dhe ka firmosur kontratë tre vjeçare. /gazetametro.net

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë