Loading…

Zyrtare: Maurizio Sarri emërohet trajner i Juventusit

  • 16/06/2019 | 15:14

Zyrtare: Maurizio Sarri emërohet trajner i Juventusit

Tashmë edhe zyrtarisht, Maurizio Sarri është trajneri i ri i kampionit italian, Juventus, transmeton Gazeta Metro.


Përmes faqes së tyre zyrtare, Juventusi ka njoftuar sot se në postin e trajnerit është emëruar Maurizio Sarri.

Pas një sezoni të kaluar në Angli te Chelsea, Sarri është rikthyer në Itali. 60 vjeçari ka nënshkruar kontratë tre vjeçare me kampionin italian, Juventus.

Sarri në të kaluarën ishte trajner i Napolit, kurse së fundmi me Chelsean arriti që të shpallet kampion në Ligën e Evropës./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë