Loading…

Zyrtare: Mourinho bën transferimin e parë te Tottenham

  • 15/01/2020 | 10:58

Zyrtare: Mourinho bën transferimin e parë te Tottenham

Jose Mourinho ka bërë nënshkrimin e tij të parë në Tottenham pasi mesfushori i Benfica, Gedson Fernandes është bashkuar me klubin në një marrëveshje huazimi prej 18 muajsh.


Spurs fituan garën për të nënshkruar me 21-vjeçarin përpara West Ham. West Ham kishte shpresuar të finalizonte marrëveshjen me Fernandes deri në fund të javës së kaluar, por ai më pas iu ofrua Spurs nga Jorge Mendes, agjenti i Mourinho.

Sportsmail raportoi të martën se Tottenham kishte rënë dakord për një marrëveshje huazimi afatgjatë që përfshin një mundësi për ta blerë portugezin për 56 milionë funte, transmeton lajmi.

Mourinho ishte në kërkim të forcojë skuadrën e tij këtë muaj për shkak të problemeve me dëmtime.

Tottenham humbi mesfushorin Moussa Sissoko në një dëmtim serioz në gju në fillim të këtij muaji, ndërsa fitnesi i Tanguy Ndombele është jo stabil.

Mesfushorët Eric Dier dhe Harry Winks gjithashtu kanë pësuar dëmtime, teksa Eriksen pritet të largohet nga Anglia.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë