Loading…

Zyrtare: NASA konfirmon praninë e alienëve në planetin Saturn

  • 12/04/2017 | 23:14

Zyrtare: NASA konfirmon praninë e alienëve në planetin Saturn

NASA ka njoftuar publikun se ka gjetur një vendbanim potencial të alienëve në një nga hënat e Saturnit.Agjencia amerikane e hapësirës do të mbajë një konferencë për shtyp nesër për ta publikuar zbulimin, shkruan Daily Mail.


Agjencia, në konferencën të thirrur për 13 prill në orën 20 sipas kohës sonë, do të prezantojë rezultatet e kërkimit të gjerë të jetës jashtë Tokës, i cili do të ndikojë në kërkimet e ardhshme të oqeanit.

Ngjarja mund të përcillet drejtpërdrejtë nëpërmes të internetit, ndërsa në konferencë do të marrin pjesë shumë shkencëtarë në mes tyre edhe anëtarët e Misionit Casini si dhe astrobiologët./gazetametro.net

3ef30d5700000578-4399300-twenty-years-after-leaving-earth-nasa-s-cassini-spacecraft-is-se-a-2-14918545058641492022510

3f2efbc000000578-4404840-it-s-thought-that-enceladus-may-hold-the-right-conditions-for-li-a-2-14919991646581492022509

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë