Loading…

Zyrtare: Newcastle United transferon portierin e Kombëtares së Anglisë

  • 23/06/2022 | 20:32

Zyrtare: Newcastle United transferon portierin e Kombëtares së Anglisë

Skuadra e Newcastle United ka transferuar portierin e Kombëtares së Anglisë, Nick Pope, i cili pas gjashtë vitesh largohet nga Burnley, transmeton Gazeta Metro.


Në një njoftim në faqen zyrtare të klubit është bërë e ditur se ata kanë arritur marrëveshje katër vjeçare me Nick Pope, ku ky i fundit është shprehur tejet i lumtur për këtë nënshkrim.

”Tani jam këtu dhe mezi pres të filloj. Marrëveshjes iu deshën disa javë që të realizohej, por kaloi shumë shpejt dhe jam i kënaqur të jem këtu dhe mezi pres që t’i fillojmë punëve,” tha Pope për faqen zyrtare të Newcastle United.

Pope në gjashtë sezonet e tij me Burnley ishte shpallur dy herë lojtari më i mirë i klubit, ndërsa ka zhvilluar edhe tetë paraqitje me ‘Tre Luanët’.

Ai vitin e kaluar kishte arritur të thyej edhe një rekord domethënës, duke u bërë portieri i parë në histori të Anglisë që mban portën e paprekur në gjashtë ndeshjet e tij të para. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë