Loading…

Zyrtare: Njëri nga basketbollistët kryesor largohet nga KB Prishtina

  • 14/01/2020 | 21:52

Zyrtare: Njëri nga basketbollistët kryesor largohet nga KB Prishtina

Njëri nga basketbollistët kryesor në sezonin e kalur dhe këtë sezon, Divine Myles, është laguar nga KB Sigal Prishtina, transmeton Gazeta Metro.


Basketbollisti amerikan do ta vazhdoj karrierën në Superligën e Francës, që vlerësohet si një nga kampionatet më të forta në Europë.

23 vjeçari ka nënshkruar me skuadrën e Chorale Roanne. Lajmi është konfirmuar nga faqja zyrtare e klubit francez.

Myles i cili ndihmoi Prishtinën që në sezonin e kaluar të shpallen kampion, duke u vlerësuar si njëri nga basketbollistët më të mirë.

Vlen të theksohet se Divine Myles në verën e vitit të kaluar u natyralizua nga Përfaqësuesja e Kosovës./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë