Loading…

ZYRTARE: Pas rezultateve jo të pritshme, klubi nga Superliga dhe trajneri ndajnë rrugët

  • 15/04/2019 | 15:47

ZYRTARE: Pas rezultateve jo të pritshme, klubi nga Superliga dhe trajneri ndajnë rrugët

Skuadra e Ballkanit ka njoftuar sot se ka ndërprerë bashkëpunimin me trajnerin e deritashëm, Sami Sermaxhaj, transmeton Gazeta Metro.


Klubi nga Suhareka ka njoftuar sot se ka ndarë rrugët me trajnerin Sami Sermaxhaj.

Klubi nga Suhareka ka njoftuar se shkak i ndarjes është pasi që trajneri nuk ka arritur rezultatet e pritura nga klubi.

Më poshtë mund ta lexoni njoftimin e lëshuar nga skuadra e Ballkanit:

“ZYRTARE: SHKËPUSIM KONTRATËN ME TRAINERIN SERMAXHAJ

Therandë, 15 Prill 2019 – Pas bashkëpunimit disa mujor me trainerin Sami Sermaxhaj,sot kemi shkëputur bashkëpunimin.

Shkëputja e marrëveshjes është bërë me marrëveshje të dy anëshme,pasi mungonin rezultatet e pritura nga klubi.

FC Ballkani i uron trainerit Sami Sermaxhaj sukses dhe falenderon për bashkëpunimin dhe punën e deritanishme” – ka shkruar Ballkani në njoftimin e tyre.

Ndryshe, Ballkani momentalisht gjendet në pozitën e tetë në tabelë me 32 pikë./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë