Loading…
Zyrtare: Publikohet lista e futbollistëve bullgarë, të ftuar ‘anti-Kosovë’
  • 16/05/2019 | 14:55

Zyrtare: Publikohet lista e futbollistëve bullgarë, të ftuar ‘anti-Kosovë’

Kombëtarja e Bullgarisë ka publikuar listën e futbollistëve që do të luajnë në Kampionatin Evropian 2020, trasnmeton Gazeta Metro.


Përzgjedhësi i ri Krasimir Balakov ka publikuar emrat e 23 lojtarëve bullgarë. Bullgarët më 7 qershor do të përballen me Republikën e Çekisë dhe tri ditë më vonë, Bullgaria e pret Kosovën në Sofje.

Ndërkaq, trajneri i Bullgarisë, Krasimir Balakov tashmë ka publikuar listën e futbollistëve të ftuar për këto dy ndeshje. Theksojmë se Bullgaria do të mirëpres Kosovën më 10 qershor në kryeqytetin e Sofjes.

Ndryshe, në grupin A të eliminatoreve për “Euro 2020”, Bullgaria renditet në vendin e dytë me dy pikë të grumbulluara.

Kurse, Përfaqësuesja e Kosovës në vendin e tretë me vetëm një pikë, pas një ndeshje të zhvilluar./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë