Loading…

Zyrtare: Qeveria ndan 20 mijë euro për rindërtimin e katedrales Notre Dame

  • 18/04/2019 | 12:48

Zyrtare: Qeveria ndan 20 mijë euro për rindërtimin e katedrales Notre Dame

Siç edhe raportoi Metro më herët, Qeveria edhe zyrtarisht njoftoi se do të ndajë 20 mijë euro për rindërtimin e katedrales Notre Dame e cila u dogj të hënën në Paris, transmeton Gazeta Metro.


Ky vendim erdhi si pikë e parë në mbledhjen e Qeverisë të kryesuar nga kryeministri Ramush Haradinaj.

Gazeta mëson se Qeveria kishte në plan të ndajë një shumë më të madhe për këtë rast, por pas ‘zhurmës’ që krijua është zbritur shuma.

Ndryshe, gjatë ditës së djeshme por dhe sot politikanë të shumtë kosovarë dolën kundër këtij vendimi të Qeverisë.

Ndër ta edhe kreu i PSD’së, Shpend Ahmeti dhe Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixihku.

Kujtojmë se, për dallim nga shuma modeste nga ana e Kosovës, Shqipëria ka ndarë 100.000 euro për të njëjtin qëllim./gazetametro.net

Qeveria kishte planfikuar një shumë më të madhe për Notre Damen, por zhurma e krijuar e zbriti atë

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë