Loading…

Zyrtare: Roma huazon Davide Zappacostan

  • 21/08/2019 | 20:26

Zyrtare: Roma huazon Davide Zappacostan

Mbrojtësi italian, Davide Zappacosta, ka kompletuar transferimin e tij në formë huazimi te skaudra e Romës, transmeton Gazeta Metro.


Klubi i Romës ka njoftuar se kanë arritur marrëveshje me Chelsean për huazimin e Zappacostas deri në janarin e vitit të ardhshëm, me mundësi vazhdimi deri në qershorin e vitit 2020.

Zappacosta do të vesh fanellën me numrin 2, teksa u shprehur i lumtur për transferimin e rij në kryeqytetin italian.

“Jam i lumtur që arrita në Romë pas një përvoje jashtë vendit që më ka stërvitur shumë, si njeri dhe si futbollist. Të luash për një ekip të madh si ky është vërtet emocionuese, nuk mund të pres që të fillojë trajnimet me bashkëlojtaret e mi të rinj” – deklaroj 27 vjeçari për faqen zyrtare të klubit./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë