Loading…

Zyrtare: Ruben Dias kalon te Manchester City, bëhet transferimi i tretë më i shtrenjtë te klubi anglez

  • 29/09/2020 | 23:51

Zyrtare: Ruben Dias kalon te Manchester City, bëhet transferimi i tretë më i shtrenjtë te klubi anglez

Manchester City nuk po ndalet së transferuari mbrojtësa. Transferimi i radhës është portugezi, Ruben Dias, i cili së fundmi ishte pjesë e Benficas, transmeton Gazeta Metro.


23 vjeçari luan në pozitën e qendërmbrojtësit dhe është produkt i klubit të Benficas, skuadër të cilës i është bashkuar si i ri në vitin 2010 dhe më 2017 ka bërë debutimin te skuadra e parë.

Qendërmbrojtësi portugez me ‘Qytetarët’ ka nënshkruar kontratë gjashtë vjeçare dhe do bartë veshur fanellën me numrin ‘3’.

Manchester City ka paguar 68 milionë euro për shërbimet e Ruben Dias, i cili bëhet transferimi i tretë më i shtrenjtë te klubi anglez. I pari renditet Kevin de Bruyne i cili ishte transferuar për 76 milionë euro nga Wolfsburgu, kurse i dyti renditet Rodri i cili ishte transferuar për 70 milionë euro nga Atletico Madrid.

Ndryshe, qendërmbrojtësi portugez bëhet transferimi i tretë te skuadra e Pep Guardiolas për këtë afat kalimtar, pas Ferran Torresit dhe Nathan Ake. /gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë