Loading…

Zyrtare: Sarri, trajner i ri i Lazios

  • 09/06/2021 | 16:03

Zyrtare: Sarri, trajner i ri i Lazios

Trajneri Maurizio Sarri ka marrë drejtimin e klubit italian, Lazio.


Tekniku italian ka nënshkruar kontratë dyvjeçare.

Këtë e ka konfirmuar eksperti i merkatos, Fabrizio Romano përmes një komunikate.

“Maurizio Sarri ka nënshkruar kontratën si trajner i ri i Lazios deri në qershor të vitit 2023”, shkroi ai.

Ndërkohë, flitet që Milot Rashica dhe Xherdan Shaqiri janë kërkesat e Sarrit te Lazio.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë