Loading…

Zyrtare, skuadra e Serie-A shkakron trajnerin

  • 22/02/2021 | 14:44

Zyrtare, skuadra e Serie-A shkakron trajnerin

Cagliari ka njoftuar shkarkimin e Eusebio Di Francescos dhe kthimin e Stefano Capozuccas si drejtor sportiv i klubit, ndërsa Leonardo Semplici është gati të bëhet trajneri i ri i skuadrës nga Sardenja.


Cagliari është i 18-ti në tabelën e Serie A me 15 pikë pas 23 ndeshjeve dhe sot klubi konfirmoi shkarkimin e Di Francescos.

“Cagliari Calcio është ndarë me trajnerin kryesor Eusebio Di Francesco. Gjithashtu klubi ka ndërprerë bashkëpunimin me ndihmës trajnerin Francesco Calzona, ndihmësit Stefano Romano dhe Giancarlo Marini, trajnerin e fitnesit Nicandro Vizoco dhe psikologun Gianmaria Palumbo, ”thuhet në deklaratën e klubit.

“Klubi falënderon të gjithë ata për kontributin e tyre të dhënë me përkushtim të veçantë dhe profesionalizëm.”

Semplici tashmë ka mbërritur në Sardenjë dhe do të emërohet trajner i ri i Cagliarit.

Skuadra rossoblù gjithashtu ka njoftuar kthimin e Capozuccas si drejtorin e tyre sportiv.

“Cagliari Calcio njofton se, me efekt të menjëhershëm, Stefano Capozuccas i është besuar roli i Drejtorit Sportiv të Klubit. Puna e Pierluigi Carta do të vazhdojë brenda Departamentit të Sportit Teknik: ai do të drejtojë koordinimin midis Klubit dhe Zonës Sportive.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë