Loading…

Zyrtare, skuadra e Serie A shkarkon trajnerin

  • 14/09/2021 | 17:08

Zyrtare, skuadra e Serie A shkarkon trajnerin

Cagliari ka shkarkuar zyrtarisht trajnerin Leonardo Semplici pas tre ndeshjeve në Serie A dhe thuhet se po e shohin Ëalter Mazzarrin si zëvendësuesin e tij.

Raportet në lidhje me largimin e Semplici qarkulluan ditëve të fundit dhe “Casteddu” tani kanë konfirmuar lajmin në faqen e tyre zyrtare, përcjellë KosovaPress.

“Cagliari Calcio njofton se kanë liruar Leonardo Semplicin nga posti i tij si trajner i ekipit të parë,” shkroi klubi në njoftimin e tyre.

“Në të njëjtën kohë, ndihmës trajneri Andrea Consumi, trajneri atletik Yuri Fabbrizzi dhe bashkëpunëtorët teknikë Rossano Casoni dhe Alessio Rubicini u shkarkuan gjitashtu.”

Sepmplici erdhi në Cagliari në shku të këtij vitirt dhe e udhëhoqi klubin drejt qëndrimit në Serie-A.

“SportItalia” raporton se Mazzarri, i cili refuzoi për të zëvendësuar Eusebio Di Francescon në mandatin e kaluar, është vënë në shënjestër për të zëvendësuar ish -trajnerin e SPAL-it.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë