Loading…

Zyrtare: Sulmuesi i njohur i Llapit transferohet në Ligën e Parë, te Kek’u

  • 14/01/2020 | 15:31

Zyrtare: Sulmuesi i njohur i Llapit transferohet në Ligën e Parë, te Kek’u

Sulmuesi i njohur kosovar, Enis Zabërgja, është transferuar te skuadra nga Liga e Parë, FC Kek’u, transmeton Gazeta Metro.


Sulmuesi i cili në stinorin vjeshtor ishte pjesë e Llapit në Superligë, është larguar nga Podujeva për tu transferuar në Obiliq.

“Fc KEK-u ka transferuar super Enis Zabergja nga Fc Llapi Ne si klub i deshirojm suksese” – thuhet në njoftimin e FC Kek’ut.

Përveç Llapit, Enis Zabergja ka luajtur edhe për skuadrat si Hajvalia, Hysi, Trepça e Drenica./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë