Loading…

Zyrtare: Sulmuesi i rrezikshëm italian nuk do të vazhdoj kontratën me klubin e tij

  • 01/07/2022 | 11:10

Zyrtare: Sulmuesi i rrezikshëm italian nuk do të vazhdoj kontratën me klubin e tij

Skuadra e Torinos ka bërë të ditur se sulmuesi i rrezikshëm italian, Andra Belotti, nuk do të vazhdoj kontratën me klubin dhe do të largohet si lojtar i lirë, transmeton Gazeta Metro.


Torno përmes një postimi në Twitter ka bërë të ditur se pajtohen me vendimin e sulmuesit për të nisur një përvojë të re dhe që nga dita e sotme rrugët e tyre do të ndahen.

Ndërsa, gazetari i famshëm, Fabrizio Romano, ka shkruar në Twitter se Belotti ende nuk ka asnjë marrëveshje me asnjë klub dhe së shpejti do të marrë një vendim për të ardhmen e tij.

Ai sezonin e kaluar ishte paraqitur në 22 ndeshje në Serie A pasi që kishte pasur probleme edhe me lëndime, kurse kishte arritur të realizoi edhe tetë gola. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë