Loading…

ZYRTARE: Tifozët kanë braktisur Shqipërinë, edhe Granit Xhaka duket i pezmatuar!

  • 11/06/2019 | 20:14

ZYRTARE: Tifozët kanë braktisur Shqipërinë, edhe Granit Xhaka duket i pezmatuar!

“Duhet mbështetja e tifozëve!”. Edoardo Reja, trajneri italian i Shqipërisë, pas humbjes ndaj Islandës, kishte bërë këtë kërkesë në konferencën për shtyp, ashtu si futbollistët.


Por, gjithçka ka shkuar në vesh të shurdhër. Atmosfera në “Elbasan Arena”, këtë mbrëmje, në përballjen Shqipëri-Moldavi, paraqitet e vakët dhe duket sikur interesi është zero.

Mund të ketë ndikuar ende çmimi i kripur i biletave, ndoshta vapa, ndoshta edhe fakti që luhet në Elbasan dhe jo në Shkodër, ku ishim mësuar, por fakti është që Shqipëria ka humbur tifozët.

E gjitha lidhet me rezultatet e dobëta, me periudhën traumatike të Panuçit dhe lojën e dobët që kemi parë. Rreth 3500 bileta të shitura janë shumë pak në një stadium me 13 mijë vende.

Sakaq, edhe Granit Xhaka, që ka ardhur në Elbasan, duket i pezmatuar teksa sheh atmosferën.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë