Loading…

Zyrtare: UEFA dënon Man City me dy vite mos paraqitje në Ligën e Kampionëve, plus 30 milionë euro

  • 14/02/2020 | 19:44

Zyrtare: UEFA dënon Man City me dy vite mos paraqitje në Ligën e Kampionëve, plus 30 milionë euro

Manchester City ka pësuar një dënim të rëndë nga UEFA.


Shtëpia më e madhe e futbollit në Evropë, UEFA, ka dhënë një dënim për skuadrën e Manchester City, përcjell lajmi.

Kampionët e Premierligës janë dënuar me dy vitje mos paraqitje në Ligën e Kampionëve.

Gjithashtu, ‘Citizens’ do të duhet të paguajnë 30 milionë euro në kuadër të këtij dënimi.

Gjithçka ka ardhur si pasojë e shkeljes së Fair Play Financiar

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë