Loading…

Zyrtare: Wijnaldum transferohet te PSG’ja

  • 10/06/2021 | 15:18

Zyrtare: Wijnaldum transferohet te PSG’ja

PSG ka konfirmuar transferimin e mesfushorit Gerginio Wijnaldum nga Liverpool.


Holandezi u largua nga “Anfield” si agjent i lirë, pastaj arriti marrëveshje verbale me Barcelonën, mirëpo pas ofertës së PSG-së ndryshoi mendje duke kaluar në “Parkun e Princave”.

Wijnaldum ka nënshkruar kontratë trevjeçare, që do ta lejojë të qëndrojë në Paris për se paku edhe tri vite.

Më poshtë njoftimi i PSG’së.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë