Loading…

Zyrtare: Ylli përforcohet edhe me një basketbollist të huaj

  • 16/09/2020 | 16:09

Zyrtare: Ylli përforcohet edhe me një basketbollist të huaj

KB Golden Eagle Ylli po vazhdon me përforcimin e skuadrës për sezonin e ri, duke transferuar edhe një lojtar të huaj, transmeton Gazeta Metro.


Bëhet fjalë për Daniel Regis, i cili është i gjatë 201 cm dhe luan në pozitat 4/5. Ai së fundmi ishte pjesë e Esgueiras në Superligën e Portugalisë.

Regis në sezonin e fundit ka zhvilluar 21 ndeshje, duke regjistruar mestare prej 11 pikëve, 7 kërcimeve, 1 asistimi dhe 1 bllokade për ndeshje.

“Daniel Regis lojtari me i ri i Golden Eagle Ylli,

Ju njoftojme qe kemi arritur marreveshje me Daniel Regis per sezonen 2020/2021, Daniel eshte i gjate 201 cm dhe luan ne poziten 4/5. Sezonen e kaluar ka qen pjese Esgueira ne Superligen Portugeze, ku per 21 ndeshje ka luajtur me 11 pike 7 kercime dhe 1 asistim e 1 bllokad per ndeshje.

Ai pritet te jet nje ndihmese e madhe per ekipin tone per arritjen e objektivave ne Superligen e Kosoves dhe Ligen Unike te Basketbollit.

Welcome Daniel” – thuhet në njoftimin e klubit nga Suhareka. /gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë