Loading…

Zyrtarët e BIK’ut po marrin pjesë në debatin për xhaminë

  • 25/07/2017 | 13:05

Zyrtarët e BIK’ut po marrin pjesë në debatin për xhaminë

Asamblistët e Kuvendit komunal të Prishtinës sot pritet që të debatojnë edhe për ndërtimin e xhamisë së re afër Postës kryesore në Prishtinë.


Për ta ndjekur nga afër këtë debat në mbledhjen e Kuvendit Komunal kanë ardhur edhe përfaqësuesit e Bashkësisë Islame të Kosovës si kryeimami Sabri Bajgora, sekretari i BIK-ut Resul Rexhepi dhe përfaqësues tjerë.

Ndërtimi i xhamisë kryesore në Prishtinë ka zgjuar reagime të shumta pasi që komuna e Prishtinës ende nuk po ia jep lejen për ndërtim me arsyetimin se arkitektura e xhamisë duhet t’i përshtatet imazhit të Kosovës.

Disa qytetarë të Prishtinës me anë të një peticioni kanë kundërshtuar ndërtimin e xhamisë në Prishtinë. Por BIK është këmbëngulës se xhamia do të ndërtohet.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë