Loading…

Zyrtari i LDK’së ironizon: Çekia paska vendosur të hap Konsullatë në Malishevë

  • 25/11/2020 | 11:00

Zyrtari i LDK’së ironizon: Çekia paska vendosur të hap Konsullatë në Malishevë

Zyrtari i LDK’së, njëherit ish-deputet i kësaj partie, Naser Rugova ka reaguar pasi i biri i deputetit Haxhi Shala, u emërua Konsull i Përgjithshëm në Çeki, shkruan Gazeta Metro.


Ai me ironi, ka thënë se pas këtij emërimi Çekia ka vendosur të hapë një Konsullatë në Malishevë.

“P.S. Ta lëmë sarkazmën anash, ky tuxharllëk politik na ka dëmtuar shumë këto 12 vitet e fundit, jo pa arsye Evropa po na i mbyllë dyert! Reflektoni sepse më keq se kështu nuk bëhët! Vetëm një kthesë e madhe mund të na nxjerrë nga ky labirint i këtij mentaliteti mesjetar!”, ka shkruar tutje ai.

Postimi i plotë:

Pas emërimit të një ”super konsulli” në Çeki, Republika e Çekisë të ngazëllyer nga ky fakt paska vendosur të hapë Konsullatë në Malishevë!

P.S. Ta lëmë sarkazmën anash, ky tuxharllëk politik na ka dëmtuar shumë këto 12 vitet e fundit, jo pa arsye Evropa po na i mbyllë dyert! Reflektoni sepse më keq se kështu nuk bëhët! Vetëm një kthesë e madhe mund të na nxjerrë nga ky labirint i këtij mentaliteti mesjetar!./gazetametro.net

Pas emërimit të një ”super konsulli” në Çeki, Republika e Çekisë të ngazëllyer nga ky fakt paska vendosur të hapë…

Posted by Naser Rugova on Wednesday, November 25, 2020

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë