Loading…

Zyrtari i VV’së i kërkon llogari Ministrit Abdixhiku për nënshkrimin e marrëveshjes në Mynih

  • 14/02/2020 | 22:40

Zyrtari i VV’së i kërkon llogari Ministrit Abdixhiku për nënshkrimin e marrëveshjes në Mynih

Zyrtari i  Vetëvendosjes, Hysen Durmishi ka kërkuar llogari nga Mininistri i Infrastrukturës dhe Ambientit, Lumir Abdixhikut për nënshkrimin e marrëveshjes në Mynih, shkruan Gazeta Metro.


Durmishi ka kërkur nga ministria në fjalë të shkarkohen menjëherë zyrtarët që nënshkruan këtë marrëveshje.

“Nëse këta dy zyrtarë kanë udhëtuar në Gjermani pa e ditur Ministri, më e pakta që duhet bërë është që të shkarkohen menjëherē nga pozitat që mbajnë, pavarësisht se çfarë marrëveshje kanë nënshkruar”, ka shkruar ai në Fcebook.

Ky është shkrimi i plotë:

A ishte i njohtuar Ministri Abdixhiku se dy vartës të tij sot po nënshkruanin marrëveshje në emër të Kosovës? Me gjasë jo.

Nëse këta dy zyrtarë kanë udhëtuar në Gjermani pa e ditur Ministri, më e pakta që duhet bërë është që të shkarkohen menjëherē nga pozitat që mbajnë, pavarësisht se çfarë marrëveshje kanë nënshkruar./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë