Loading…

Zyrtari qeveritar pranon se ka dhënë para për ta ndihmuar arratisjen e një të burgosuri

  • 09/11/2018 | 07:16

Zyrtari qeveritar pranon se ka dhënë para për ta ndihmuar arratisjen e një të burgosuri

Petrit Mustafa, zyrtar në Ministrinë e Diasporës, e kishte njohur që prej kohësh serbin e kërkuar nga INTERPOLI, Mario Milosheviq. Një gjë të tillë e ka konfirmuar vetë në deklaratën e tij dhënë hetuesisë.


Siç ka marrë vesh “Koha Ditore”, Mustafa kishte krijuar njohje me Milosheviqin në kohën kur ai po qëndronte në mënyrë ilegale në veri.

Një burim i ka thënë gazetës se Mustafa para hetuesisë ka mohuar se ka ndonjë lidhje biznesore me Milosheviqin, por vetëm ka thënë se ka raporte shoqërore.

Të mërkurën Policia e Kosovës ka arrestuar Stefan Veliçkoviqin dhe Petrit Mustafën.

Veliçkoviq është gardian në Burgun e Sigurisë së Lartë në Dyz, ndërsa Petrit Mustafa është zyrtar i Ministrisë së Diasporës.

Nga deklaratat e dhëna në hetuesi të dy zyrtarët e kanë pranuar fajin.

Ministria e Diasporës pezullon nga puna zyrtarin që dha 3 mijë euro ryshfet

Ministria e Diasporës konfirmon arrestimin e zyrtarit, mësohet identiteti

Nesër vendoset për masën e arrestit ndaj zyrtarit të Ministrisë së Diasporës që i dha 3 mijë euro ryshfet

Arrestohet zyrtari i Ministrisë së Diasporës, ia dha 3 mijë euro një roje të burgut

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë